Prawidłowe dbanie o skórzane rzeczy

nie poradzi sobie z renowacją uszkodzeń na powierzchni skórzanych mebli lub butów. Najtrudniejsza część renowacji to łatanie i tuszowanie rozerwań oraz uszkodzeń powierzchni. Takie ubytki są bardzo trudne do odpowiedniego zał

Prawidłowe dbanie o skórzane rzeczy

Zabiegi renowacji skórzanych mebli czy butów

Renowacja skór to zadanie, które wymaga odpowiedniego doświadczenia i środków renomowanych producentów. Przeciętny zjadacz chleba nie poradzi sobie z renowacją uszkodzeń na powierzchni skórzanych mebli lub butów.

Najtrudniejsza część renowacji to łatanie i tuszowanie rozerwań oraz uszkodzeń powierzchni. Takie ubytki są bardzo trudne do odpowiedniego załatania i nawet z pomocą profesjonalnych środków może się nie udać.


Co to jest skóra garbarska? Wikipedia odpowiada

Skóry garbarskie po wyprawieniu mogą służyć jako materiał na cholewki, spody, podszewki butów, rękawiczki (skóry podeszwowe, waszowe, podpodeszwowe, pasowe, boksy, welury, nubuki, waterproof, szewro, juchty, podszewkowe, glacé, nappa, zamszowe, odzieżowe, potnikowe). Skóry galanteryjne wykorzystuje się do produkcji teczek, pasków itp., skóry kaletnicze (skóry safianowe) na portmonetki, torebki, skóry rymarskie (skóry blankowe, waszetowe) na uprzęże i inne materiały wyposażenia np. wojskowego. Istnieją także odmiany takie jak skóry tapicerskie, skóry introligatorskie (oprawy książek, manuskrypty), skóry ortopedyczne (protezy, bandaże), skóry techniczne (na pasy pędne, trokowe, uszczelkowe, gazomierzowe, na odzież ochronną), skóry na bębny i na przyrządy sportowe.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_(surowiec)


O warsztacie mokrym w Wikipedii

Warsztat mokry ? pojęcie z zakresu garbarstwa. Pierwotnie określało ono zakres prac odbywających się w miejscu położonym bezpośrednio nad wodą, które niekoniecznie musiało leżeć na terenie garbarni. Od XVIII w. pojęcie warsztatu mokrego stało się synonimem wszystkich czynności i procesów poprzedzających proces właściwego garbowania. Również w tym przypadku zastosowanie bieżącej wody grało główną rolę.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Warsztat_mokry



© 2019 http://foto-video.zgora.pl/